7 listopada w SP im. Lanckoronskich w Zakliczynie miało miejsce spotkanie z uczniami (klas 1-3) z trenerem tenisa stołowego Mateuszem Malikiem

Dlaczego dzieci przedkładają gry komputerowe i social media zamiast spędzać godzinami na zajęciach sportowych, dlaczego nie chcą być zdrowe, sprawne, silne ?Bo musimy im dać przykład, że warto, że trzeba , że nie wszystko można kupić, ale można zdobyć, osiągnąć, wyuczyć. To trening jest nauką odpowiedzialności, pokory, skupienia, wytrwałości, poświęcenia, uczy szacunku, zdrowej rywalizacji i współpracy.

Trener podczas spotkania opowiedział o tenisie stołowym, o swojej pasji, a także wraz z zawodnikiem UKS ,,Jordan” Zakliczyn z Kacprem Naglem dał lekcję pokazową gry w tenisa. Inicjatorem spotkania był nasz klub . W organizacji wydarzenia pomogła Pani mgr Halina Kochan – nauczyciel, członek zarządu UKS ,,Jordan”, a dzięki przychylności Pana dyrektora SP – mgr Józefa Gwiżdża spotkanie to mogło się odbyć. Już od najbliższego czwartku rozpoczną się zajęcia z grupą najmłodszych. Akcja miała na celu popularyzację gry w tenisa stołowego.

SPONSORZY KLUBU