W dniach od 5-7 marca 2021 r. w Centrum Sportu „Bronowianka” w Krakowie rozegrano I Grand Prix Polski Kadetów i Kadetek w tenisie stołowym. O wygraną w Grand Prix Polski rywalizowało ponad 350 zawodników i zawodniczek z całego kraju. UKS „Jordan” Zakliczyn reprezentowało czterech zawodników w składzie: Sikoń Maciej, Kras Nikodem, Nagel Nikodem i Nagel Kacper. Opiekunem i trenerem drużyny był Mateusz Malik.

Możliwość znalezienia się w gronie tak znanych klubów, które w większości występują w Superlidze i I lidze oraz rywalizacja z najlepszymi w Polsce, dała naszym młodym zawodników możliwość zdobycia cennego doświadczenia. Większość zawodników naszej sekcji startowała z chłopcami o dwa lata straszymi, a dla Nikodema Nagla byli to chłopcy cztery lata starsi.

Dużą niespodziankę sprawił Kacper Nagel, który wygrał dwa mecz po 3:0 w fazie grupowej, zajmując w ten sposób pierwsze miejsce w grupie uzyskując awans do fazy pucharowej. Następnie wygrał dwa mecze i uzyskał awans do turnieju głównego w sobotę.

Należy nadmienić, że awans uzyskało tylko trzech reprezentantów województwa małopolskiego. W sobotę Kacper kontynuował wspaniałą grę, ostetcznie zajął trzecie miejsce w grupie. Do awansu zabrakło niewiele…

GRATULACJE!

SPONSORZY KLUBU