W dniach od 7-9 maja w Krakowie rozegrano I Grand Prix Polski Żaków i Żaczek. W turnieju uczestniczyło 103 zawodniczki i 110 zawodników z całej Polski, a wśród nich nasi najmłodsi adepci w składzie: Nagel Nikodem, Mróz Patryk.

Turniej elimnacyjny rozpoczął się w piątek, po dobrej grze z turniejem niestety musiał się pożegnać Patryk Mróz, z kolei Nikodem nie musiał brać udziału w eliminacjach, ponieważ posiadał wystarczająca ilość punktów rankingowych i uzyskał bezpośredni awans do turnieju głównego.

Sobotnie zmagania Nikodem rozpoczął znakomicie wygrywając pewnie 3:0 z Wróblem Kamilem (KS Polonia Kielce), w drugiej grze przegrał 3:0 z rozstawionym z numerem 1 Janem Mrugałą (KS Gorce Nowy Targ), w decydujacym meczu o wyjściu z grupy wygrał 3:1 z Mrozem Szymonem (KS Ogniwo Chełm). W fazie pucharowej Nikodem sprawił olbrzymią niespodziankę pokonując grającego stylem piórkowym Maksymiliana Gacka (KS Czechowice-Dziedzice).

W niedzielę na polu gry pozostała już tylko najlepsza ,,16″ w kraju. Niko trafił na rozstawionego z numerem 6 Karola Sukurenko (KTS Kołobrzeg), niestety 3:1 zwyciężył wyżej notowany gracz z Kołobrzegu. W ostatnim meczu o wejście do przedziału 9-12 podopieczny naszego klubu nieznacznie uległ 3:2 Antkowi Kurosowi z (KS Gorce Nowy Targ).

Postawa naszych najmłodszych adeptów pozwala z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość! Nikodem sprawił sobie i nam duży prezent, należy wpomnieć, że naszych zawodników był to debiut w Grand Prix Polski Żaków!

GRATULUJEMY! 🏓💪

SPONSORZY KLUBU